Specializované učebny

1.Simulační laboratoř

(SIMstation)

Jedná se v podstatě o zmenšeninu skutečné nemocnice, včetně funkčních přístrojů. Součástí dodávky jsou i velmi autentické figuríny, které jsou ovládané z řídicího centra "nemocnice", které dokáží nejen mluvit, ale i například věrně nasimulovat všechny možné zdravotní potíže. Mohou zde být standardní pokoje, sesterna, jednotka intenzivní péče, plně vybavený porodní sál i místnost se záchranářským autem pro výcvik záchranářů. Veškeré dění ve všech prostorách snímají kamery a studenti s lektory mohou následně celou akci vteřinu po vteřině rozebrat v brífingové místnosti, určené speciálně k tomuto účelu.

2.Laboratoř sledování a analýzy pohybu

(MOCAP)

Laboratoř využívá systém Vicon. Pacient, který má na sobě upevněná speciální reflexní čidla se pohybuje po dráze, na které jej sledují  speciální trackovací kamery, které zaznamenávají daný pohyb. Zaznamenaný pohyb se převádí do matematického modelu, který znázorní jednotlivé části končetiny jako úsečky, svírající různé úhly podle postavení kloubů. Díky dokonalým záznamům pacientovy chůze je možné se věnovat mnohem podrobnějším rozborům poruch. Speciální kamery snímají scénu v infračervené oblasti. Kamery oddělí od snímané scény pouze reflexní body na pacientovi, a to s přesností na setiny milimetru. Ohromné množství dat se předzpracuje přímo na kameře, než je odesláno do hlavního počítače k vytvoření pacientova modelu. Unikátní jsou i snímací čipy těchto kamer.

3.3D/AR/VR laboratoř

Prakticky je prostor vybaven soustavou synchronních aktivních projektorů a tracking systémem pro virtuální pomůcky a 3D brýlemi účastníků. V prostoru se pohybuje jeden účastník s aktivními brýlemi, 3D zobrazení všech projektorů se přizpůsobuje jeho aktuální pozici a pohledu. Celkový dojem je takový, že jej scéna plně obklopuje (je zanořen do prostoru). Pomocí virtuálních bezdrátových pomůcek může uživatel manipulovat s vybranými objekty 3D scény a provádět anotaci virtuálních 3D objektů, jejich řezy a virtuální měření. V prostoru CAVE se může pohybovat více účastníků, ale jen ten, který má brýle s tracking targetem (sledovaný objekt na brýlích) má pohled na scénu ideální. Softwarové vybavení odpovídá popsaným účelům, tj. každý projektor obsahuje softwarový systém zobrazení 3D scény (rendering node), který je synchronizován a řízen centrálním softwarem na hlavním počítači (master node).

4.Jazyková laboratoř

Učit se cizí jazyk ve škole a pak ho používat v praxi je podstatný rozdíl. Pro výuku jazyků je nejdůležitější mluvit. Moderní digitální multimediální laboratoř učiní jazykovou výuku velmi intenzivní a efektivní. Každý student má k dispozici sluchátka s mikrofonem a počítač. Může jak konverzovat a pracovat s audionahrávkami, tak s videem, textem aj. Učiteli ušetří čas portfolio připravených učebnic a podpůrných materiálů s množstvím automaticky se vyhodnocujících cvičení. Systém SmartClass připravuje a distribuuje běžné i nadstavbové jazykové aktivity v maximální kvalitě na studentská zařízení, digitálně je řídí, monitoruje, ukládá a vyhodnocuje na počítači učitele. Systém pracuje s vysokou kvalitou přenosu zvuku a obrazu, což je pro cíle jazykové výuky zásadní.

smart-jsou-i-displeje
systems_aktuality_na_velikosti_zalezi

Základní školy | Univerzity

SMART jsou i displeje

Sledujte naše sociální sítě zaměřené na univerzity.