Líbí se vám tento produkt?
Spojte se s námi a my pro vás vybereme pro vás to nejlepší.
Při výuce a tréninku hraje důležitou roli převod teoretických znalostí do praxe. Některé obory (například medicína, záchranné složky nebo armáda) mohou díky simulačním centrům trénovat dovednosti v prostředí, které je pro dané odvětví typické. Například zdravotníky moderní audiovizuální technika přenáší do prostředí nemocnic nebo k nehodě, aby si mohli záchranné činnosti natrénovat.
Sanitka, JIP, byt v paneláku, vrtulník nebo nabourané vozidlo. To všechno mohou být místa, kde se lékař, hasič nebo záchranář v rámci výkonu své profese ocitne. Trenažér je věrnou kopií místa, zasazenou do bezpečí simulačního centra. Studenti si na trenažéru na vlastní kůži vyzkouší teoretické znalosti, které znají z vyučovacích hodin. Výhody trenažéru však ocení i zkušení odborníci, protože si mohou vyzkoušet nové postupy a ověřit je před využitím v terénu.
Pro nácvik záchrany pacientů už dávno neslouží lidé, ale elektronické figuríny, které věrně simulují člověka a jeho životní funkce. Figurína reaguje na aktivitu při tréninku a dává školiteli celou řadu dat jako EKG, EEG a dalších informace. Trenér také může figuríně nastavit nečekanou reakci ve formě šoku nebo kolapsu.
Simulační centrum je vybavené kamerovým systémem, který snímá trenažér z různých úhlů. Zároveň je dění v trenažéru snímáno ruchovými mikrofony, aby školitel slyšel reakce účastníků, nebo aby s nimi mohl komunikovat pomocí intercomu. Veškeré dění v trenažéru se nahrává na server pro pozdější vyhodnocení v rámci debriefingu.
Po tréninku se účastníci schází s trenérem a prochází spolu celé cvičení. Na serveru si může školitel pustit kompletní záznam a ukázat případné chyby. Na server se také ukládají data z figurín, takže záznam lze synchronizovat s reakcí pacienta na určitý zákrok nebo medikaci.
Spojte se s námi a my pro vás vybereme pro vás to nejlepší.