Jak to funguje

1.Očekávání

Očekávání

Budete-li o úpravách pracovních prostor dlouho přemýšlet, brzy se může stát, že bude na jakoukoliv změnu pozdě. Zvlášť když každý zaměstnanec pracuje jinak, ale současně očekává, že bude součástí jednoho týmu. Pomyslné dveře do nového, jiného, lepšího pracovního zážitkového prostoru získáte jedině díky otevřené mysli a vůli udělat něco jinak. Zážitkové pracovní prostory vhodně doplňují prázdnotu, kterou pociťujeme během práce na home office. Vytvářejí energetická, motivující, inspirující, posilující a bezpečná místa, ve kterých lidé jednoduše a flexibilně komunikují, spolupracují a tvoří zcela nové nápady.

2.Otázky

Otázky

Pokud se rozhodnete pro změnu pracovních prostor, k dosažení co nejlepšího výsledku vám pomohou níže uvedené otázky.

Jaké jsou potřeby vašich vedoucích týmů? Kolik pracovních prostor skutečně potřebujete? Jak se změnila míra obsazenosti pracovních prostor vzhledem k hybridnímu provozu? Jaké nové výzvy přinesl hybridní způsob práce? Pomůže přepracování stávajících pracovních prostor zefektivnit budoucí práci? Jak se změnily potřeby lidí? Jaké vybavení by mohlo podpořit větší blaho zaměstnanců? Jaké technologie je třeba integrovat do pracovních prostor? Kdo se může k aktuálnímu a budoucímu stavu kompetentně vyjádřit? Jak přimět zaměstnance, aby se cítili součástí změny? Kdo povede změnu a proces návrhu pracovních prostor? Kolik peněz můžete do změny pracovních prostor investovat?

3.Výhody

systems_experience_centra_1

PRO ORGANIZACI
Zvýšení blahobytu zaměstnanců, posunutí flexibility a produktivity na novou úroveň nebo pozitivní dopad na firemní kulturu. Optimalizace velikosti, udržitelnosti, využitelnosti, restrukturalizace a snížení režijních nákladů na pracovní prostory. Vytváření vysoce výkonných a zapojených týmů lidí, kteří touží po změně a budou sami aktivně změny realizovat.

PRO ZAMĚSTNANCE

Čím víc jsou lidé angažovaní, tím lépe a pečlivěji vykonají svou práci. Je to jednoduché. Navrhněte zážitkové pracovní prostory, ve kterých se lidé budou cítit spokojeně a o kterých hrdě prohlásí, že je to jejich druhý domov.

Malé změny v pracovním prostoru mohou způsobit obrovské rozdíly ve vytváření inkluzivního prostředí, ve kterém se lidé cítí být součástí něčeho většího, než jsou oni sami.

4.Členění prostor

Členení prostor

Představte si kancelářské prostory jako ateliéry, laboratoře, studovny, odpočinková a relaxační místa nebo neformální zóny pro potkávání. Právě na taková místa se lidé rádi opakovaně vrátí – vyzařuje z nich pozitivní nálada, opravdová lidskost a rodí se zde originální myšlenky, nápady a inovace. Tyto prostory se stávají domovskou základnou pro lidi, týmy, oddělení a celé divize. Vystihuje je rozmanitost a propojitelnost jednotlivých prostor, které podporují různé typy a scénáře práce.

5.Druhy prostorů

Prostory pro spolupráci

Prostory pro spolupráci: (ateliéry a laboratoře) = spravedlnost a inkluzivní zážitek pro všechny. Možnost sdílení digitálního, nebo fyzického obsahu. Možnost přirozeně komunikovat a spolupracovat se vzdálenými účastníky. Možnost rovnoměrně a aktivně zapojovat osobně přítomné, ale i vzdálené účastníky (diskuse, brainstorming, spolutvoření apod.) Možnost vzdělávat se navzájem.

Prostory pro soustředění:

• Studovny, odpočinková a relaxační místa = angažovanost, soustředění se a možnost zůstat v proudu dění

• Možnost soustředit se na individuální práci a úkoly

Prostory pro setkávání:

• Neformální zóny = pocit sounáležitosti a psychologického bezpečí

• Možnost osobně se propojovat s komunitou a neformálně si povídat

• Možnost osobně propojovat týmy a cross týmy

• Možnost osobně vnímat firemní kulturu, flexibilitu, pohodlí, důvěru a psychologické bezpečí

Inspirační videa

Prostory pro spolupráci

Kancelářské prostory, spolupráce

Prostory pro soustředění

Kancelářské prostory soustředit se

Prostory pro potkávání

Kancelářské prostory propojování

Sledujte naše sociální sítě zaměrené na firmy.