Plzeňský Prazdroj oslavil 170 let
Plzeňský Prazdroj připravil pro příznivce "zlatého moku" velkolepé oslavy ke 170. výročí, kdy byla poprvé uvařena první várka plzeňského ležáku Pilsner Urquell.
Oslavy zahrnovaly originální program s Plzeňskou filharmonií v propojení s Michalem Pavlíčkem, netradiční artistické vystoupení Décalages a vyvrcholení ve formě audiovizuální show videomapping.
Bohatý program a velkolepá show
Boční strana kostela sv. Bartoloměje v Plzni, na kterou se mapping během oslav promítal, patřila se svými více než 900 metry čtverečními k největším objektům, se kterými jsme při realizaci mappingů kdy setkali. A zkoušky probíhající během září nám tuto domněnku potvrdily. Původně zamýšlený světelný výkon projektoru na osvícení kostela musel být zdvojnásoben, takže ve výsledku jsme použili „soustřel“ dvou Full HD projektorů Panasonic, každý o světelném toku 21.000 ANSI lumenů. Navíc pro věž s hodinami byl použit separátní Full HD projektor Christie o výkonu 18.000 ANSI lumenů se speciálním zrcadlem, umožňujícím obrácení horizontálního obrazu do svislé polohy při zachování všech ostatních optických parametrů bez zkreslení.
Technologické zabezpečení zkušených profesionálů
Technické a technologické zajištění akce měla na starosti společnost AV MEDIA, která má s realizací mappingů bohaté zkušenosti. V posledních dvou letech se tým techniků a projektových manažerů AV MEDIA podílel například na mappování Staroměstského Orloje, budovy nového muzea a Liver building v Liverpoolu, interieru pražského Rudolfina, nebo nového modelu vozu Kia Ceed.
Vyrenderovaný obsah dodaný studiem Silencio FX se upravoval a také odbavoval z osvědčeného mediaserveru Coolux, který umožňuje mimo jiné perfektní „dopasování“ 3D animace na budovu postavenou ve 13. století.
AV MEDIA zajišťovala nejen technologii pro vlastní projekci, ale i kompletní technickou produkci s ní spojenou, obsahující konzultace pro výrobu obsahu, obhlídky na místě akce, výstavbu projekční věže, síťové rozvody a další doplňky.