Jak to funguje

1.Senzory IoT

systems_chytra_kancelar

Základem každé chytré kanceláře jsou senzory internetu věcí IoT. Senzory se využívají především pro detekci pohybu či obsazenosti v konkrétním prostoru. Shromažďují data a komunikují se softwarovými platformami, aby analyzovaly a poskytovaly přehledné vizuální reporty o využití kanceláří. Bez IoT senzorů nemůžete mít mnoho dalších inteligentních výstupů a funkcí, které shromažďují, ukládají a analyzují údaje o využití téměř všech částí chytré kanceláře. Senzory pomáhají řídit a analyzovat osvětlení, regulaci teploty, počtu účastníků v místnosti, rezervaci pracovního stolu, monitoring z kamer až po rezervaci parkovacího stání nebo relaxačního wellness prostoru.

2.Chytré místnosti

AVM_SYSTEMS_chytre_mistnosti

Chytré místnosti kombinují řadu chytrých funkcí pro zefektivnění a zlepšení průběhu schůzek mezi zaměstnanci. Platforma pro správu schůzek monitoruje využití kancelářských prostor, jako jsou zasedací a konferenční místnosti, pracovní stoly, telefonní budky nebo malé prostory pro soustředěnou práci. Všechny zmiňované prostory si lze rezervovat v online rezervačním systému nebo přímo na panelech umístěných u jednotlivé místnosti nebo pracovního stolu. Rezervace je rychlá, přehledná, jednoduchá a umožňuje uživatelům vyhledávat prostory na základě velikosti, obsazenosti a vybavení. Zobrazovací kiosky umístěné v chodbách a společných prostorech navíc zobrazují, kdo aktuálně místnost používá, jaká je nadcházející rezervace, za jakým účelem a na jak dlouho nebo si můžete najít jednoduše cestu do aktuálně rezervované místnosti.

3.Chytré stoly

AVM_SYSTEMS_chytre_stoly

Chytré stoly jsou sourozenci chytrých místnosti. Stejně jako chytré místnosti jsou i chytré stoly rezervovatelné prostřednictvím online rezervační platformy. Chytré stoly maximálně využijete v kancelářích, kde se stoly navzájem sdílejí. Chytré stoly pomáhají zaměstnancům najít nejen volný stůl pro daný den, ale mohou sledovat rezervaci ostatních lidí, kteří jsou či budou v budově a dohodnout se s nimi např. na ad-hoc setkání a probrat osobně důležité úkoly. Některé chytré stoly nabízejí možnost sezení nebo stání a pamatují si preference každého uživatele. Data ze senzorů poskytují manažerům přehled o využitelnosti každé části provozu a oddělení.

4.Chytré osvětlení

AVM_SYSTEMS_chytre_osvetleni

Chytré osvětlení je prvním krokem, který firmy zařazují do modernizace svého kancelářského prostředí. Je to proto, že chytré osvětlení má potenciál snížit náklady na energii až o 90 procent. Chytré osvětlení se skládá z pěti klíčových funkcí: LED osvětlení, senzorů IoT, konektivity, analytiky a inteligence. Senzory IoT detekují pohyb v místnosti a podle toho zapínají nebo vypínají světla. Ovládací prvky osvětlení automaticky upravují úrovně osvětlení vzhledem k úrovni denního přirozeného světla. Nová generace inteligentního osvětlení umožňuje každému uživateli vypínat a zapínat světla, ovládat intenzitu osvětlení, a dokonce upravovat barvu osvětlení ze smartphonů.

5.Chytré klima

AVM_SYSTEMS_chytra_klimatizace

Pravděpodobně se nikdy neshodnete na teplotním rozsahu klimatizace mezi všemi zaměstnanci, ale můžete se shodnout na chytrém řízení klimatizace. Chytré systémy HVAC detekují vzorce používání v kanceláři a podle toho automaticky regulují teplotu. To zvyšuje efektivitu systému a snižuje uhlíkovou stopu a zároveň zvyšuje pohodlí a spokojenost zaměstnanců. Některé chytré klimatizace jdou ještě dále než teplota řízená senzorem IoT a to tak, že poskytují určitou kontrolu zaměstnancům, kteří reálně pracují v prostorech. Je to proto, že teplota v kanceláři může mít významný dopad na produktivitu a morálku zaměstnanců. Optimální pracovní teplota pro jednoho zaměstnance, nemusí být nutně optimální pracovní teplotou pro všechny.

Chytrá kancelář
7 MB

Inspirační videa

Workspace: chytrá kancelář

WORKSPACE CHYTRÁ KANCELÁŘ

Rezervační systémy v chytré kanceláři

REZERVAČNÍ SYSTÉM, CHYTRÁ KANCELÁŘ

Chytrá kancelář v Komerční bance

Moderni_komunikacni_technologie_Komercni_banka

Sledujte naše sociální sítě zaměrené na firmy.